Aktualności i wydarzenia


 

DZIEŃ EDUKACJI NARODOWEJ I ŚLUBOWANIE KLASY IC

12 października spotkaliśmy się z okazji Święta Edukacji Narodowej oraz Ślubowania klasy humanistyczno-przyrodniczej. Uczniowie klasy I c stali się pełnoprawnymi członkami naszej społeczności szkolnej. Mamy nadzieję, że lata spędzone tutaj będą zawsze wspominać jako jeden z najpiękniejszych okresów w swoim życiu.

W tym szczególnym dniu przedstawiciele Samorządów Uczniowskich naszego zespołu skierowali pod adresem wszystkich nauczycieli oraz pracowników obsługi i administracji wiele pełnych ciepła i życzliwości słów, dziękując im za trudną pracę, wyrozumiałość i cierpliwość, oraz życząc dużo wytrwałości w spełnianiu swoich marzeń, sukcesów zawodowych, jak również uśmiechu każdego dnia…

Życzenia, piosenki w wykonaniu Julki, Patrycji i Natalii przy akompaniamencie Martyny i Dominiki oraz program artystyczny opracowany przez uczniów klasy II c wpłynęły na miłą i niepowtarzalną atmosferę w tym uroczystym dniu.

Wszyscy byliśmy pod ogromnym wrażeniem pomysłowości uczniów naszego zespołu!!! Tak trzymać!!!


MISTRZOSTWA  DĄBROWY  GÓRNICZEJ

W  TENISIE STOŁOWYM  DZIEWCZĄT  I CHŁOPCÓW

Reprezentacja naszej szkoły pod opieką nauczyciela wychowania fizycznego Violetty Ziółko uczestniczyła 10 października 2018 r. w Miejskich  Zawodach w Tenisie Stołowym dziewcząt i chłopców szkół ponadgimnazjalnych. W Mistrzostwach Dąbrowy Górniczej brało udział siedem dąbrowskich szkół.

Naszą szkołę reprezentowała drużyna dziewcząt w składzie:

  1. Klaudia Solarz                       III a
  2. Natalia Wielińska                  II a
  3. Dominika Latos                     II b

Dziewczęta zajęły III miejsce w mieście i awansowały do rejonowych zawodów sportowych.  

Widać było ich zapał i wielkie serce, które włożyły w grę. GRATULUJEMY!!!

Drużynę chłopców reprezentowali uczniowie:

  1. Kacper Szczodrowski        III a
  2. Hubert Mróz                         II b
  3. Pieczyrak Karol                   II b
  4. Zdrodowski Jakub              I a

Po zaciętej walce chłopcy wywalczyli  III miejsce w mieście i tym samym awansowali również do rejonowych zawodów sportowych. GRATULUJEMY !!!

Zarówno dziewczęta jak i chłopcy dali z siebie wszystko, godnie reprezentując III LO.  Zobaczcie sami w galerii zdjęć.

Przed nami już w piątek 12.10.2018r Rejonowe Zawody w Tenisie Stołowym.

Trzymajcie kciuki !!!


SZCZAWNICA-PORONIN-ZAKOPANE

Wycieczka wcale nie zapowiadała się atrakcyjnie – zimno, deszczowo, ponuro….

Ale jakież było nasze zaskoczenie, gdy jechaliśmy już na „zakopianką” i pojawiło się piękne słoneczko, które na dodatek cudownie ogrzewało nasze spragnione przygód i zabawy serduszka: )

Pieniny przywitały nas przepięknym widokiem gór skąpanych w słońcu i mieniących się wszystkimi barwami jesieni – spacer po Szczawnicy, wizyta w Niedzicy (zamek, zapora) po stokroć zwróciły trudy przeżycia 4 godzin w autokarze. A wieczorem, już w Poroninie, dyskoteka.

Drugi dzień to przede wszystkim wjazd kolejką na Butorowy Wierch i doskonała zabawa na Gubałówce – mieliśmy okazję sprawdzić swoje umiejętności w paintballu, co czyniliśmy z wielkim zaangażowaniem – bo przecież zabawa zabawą, ale zwycięstwo też jest ważne.

Wizyta w zakopiańskiej papugarni to też gratka dla wszystkich miłośników w tych ptaków (nie tylko).

Mamy nadzieję, że przed nami jeszcze kilka atrakcyjnych wycieczek. : )

kl. Ic i IIc


ROCZNICA PODPISANIA POROZUMIEŃ KATOWICKICH

W dniu 11.09.2018r. w Dąbrowie Górniczej odbyły się obchody 38. rocznicy podpisania Porozumień Katowickich. Uroczystość rozpoczęła się o godzinie 10.00 mszą świętą w sanktuarium św. Antoniego z Padwy w Dąbrowie Górniczej, podczas której szansę na pokazanie swoich umiejętności artystycznych mieli uczniowie III LO.

W trakcie uroczystości pod Pomnikiem Porozumień Katowickich posadzono „Dąb Wolności”, jeden ze stu dębów poświęconych przez papieża Franciszka z okazji 100. rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości. Po tym uroczystym złożeniu kwiatów zgromadzeni mieli okazję wysłuchać przemówień m.in. wojewody śląski Jarosława Wieczorka, prezesa IPN dr. Jarosława Szarka oraz sygnatariuszy Porozumienia Katowickiego: Andrzeja Rozpłochowskiego, Jacka Jagiełki i Zbigniewa Kupisiewicza, a także przewodniczącego NSZZ Solidarność Piotra Dudy, z którym naszym uczniom udało się zamienić parę słów w krótkim wywiadzie.

Pan Piotr Duda powiedział m.in. „…cieszy mnie też to, że jest młodzież taka jak Wy, to naprawdę jest dla mnie jak miód na serce, bo to Wy będziecie przejmować tę pałeczkę w przyszłości i przekazywać naszą historię, dzięki której obchodzimy 100-lecie niepodległości. Wrażenia artystyczne wspaniałe, bardzo mnie cieszy Wasza inicjatywa, że chcecie, że dobór pieśni był odpowiedni. To dla mnie bardzo ważne, że to nie występują artyści zawodowi, tylko Wy, licealiści, podejmujecie się tego i w sposób artystyczny przybliżacie nam naszą najnowszą historię.”


ODDALI HOŁD POLICJANTOM – OFIAROM NKWD

W niedzielę 16 września 2018 r. odbyły się uroczystości upamiętniające polskich policjantów pomordowanych przez NKWD.

Uroczystości rozpoczęły się o godz. 12.00  nabożeństwem celebrowanym przez ks. kan. ppor. Andrzeja Stasiaka – Proboszcza i Kustosza Parafii i kapelana dąbrowskiej policji. Po nabożeństwie z udziałem policyjnej kompani honorowej i orkiestry na Placu Wolności odbyła się kolejna cześć upamiętniająca Policjantów Polskiej Policji Państwowej bestialsko pomordowanych przez NKWD. W uroczystościach licznie uczestniczyli policjanci dąbrowskiego garnizonu, na czele z Komendantem Miejskim Policji w Dąbrowie Górniczej insp. Arturem Klimkiem oraz nadkom. Rafałem Stańko – I Zastępcą Komendanta Miejskiego Policji. Hołd pomordowanym 78 lat temu przodkom oddali zaproszeni goście – parlamentarzyści, samorządowcy, przedstawiciele dąbrowskich przedsiębiorstw i organizacji, a także nasi uczniowie z klas mundurowych, którzy przygotowali  patriotyczne przedstawienie oraz mieszkańcy Zagłębia Dąbrowskiego.


W ODDZIALE PREWENCJI POLICJI W KATOWICACH

14 września 2018 r. uczniowie klasy pierwszej o profilu policyjnym odwiedzili Oddział Prewencji Policji w Katowicach. Kadeci z bliska przyjrzeli się pracy policjantów, antyterrorystów oraz żołnierzy WP. Młodzież miała możliwość zapoznania się ze sprzętem, którym dysponują polskie służby mundurowe oraz przećwiczenia zachowań w sytuacjach zagrażających zdrowiu i życiu. Możliwość nałożenia na siebie pełnego ekwipunku desantu lotnictwa i antyterrorysty, przejazd radiowozem na sygnale, czy wizyta w czołgu dostarczyły kadetom niezwykłych wrażeń.


SZKOLNE, NARODOWE CZYTANIE

            Dnia 10 września 2018 r. w naszej szkole odbyło się Szkolne Czytanie, które było częścią ogólnopolskiego projektu – Narodowe Czytanie. Honorowy Patronat nad akcją objął Prezydent RP Andrzej Duda wraz z małżonką. W stulecie odzyskania przez Polskę niepodległości lekturą do Narodowego Czytania zostało wybrane „Przedwiośnie” Stefana Żeromskiego – utwór, który mówi o marzeniach, tęsknocie, rozczarowaniach związanych z niepodległą ojczyzną, jest pytaniem o kształt niepodległej ojczyzny.

W klimat okresu XX-lecia międzywojennego wprowadziła Nas piosenka „Lata dwudzieste, lata trzydzieste”. Dyrektor szkoły, nauczyciele, uczniowie z klas Ic, IIc, IIIb czytali wybrane fragmenty utworu. Podkład muzyczny stanowiła muzyka polskiego kompozytora Włodka Pawlika. Punktem kulminacyjnym Szkolnego Czytania było wysłuchanie piosenki Czesława Niemena ,,Nim przyjdzie wiosna” – pamiętajmy, że po każdym Przedwiośniu przychodzi Wiosna. Na przyniesionych egzemplarzach „Przedwiośnia” złożono okolicznościową pieczęć wydaną z okazji Narodowego Czytania. Wspólne czytanie dostarczyło Nam niezapomnianych wzruszeń, było okazją do refleksji nad istotną wartością w życiu człowieka jaką jest WOLNOŚĆ.


DĄBROWSKI RAJD POD HASŁEM ”III DEBATA PUSTYNNA”

8 września uczniowie pierwszych i drugich klas o profilu mundurowym uczestniczyli w dąbrowskim rajdzie zorganizowanym pod hasłem „III debata pustynna”.  Zadaniem naszej młodzieży było zabezpieczenie techniczne grupy NORDIC WALKING. Trasa rajdu obejmowała przejście 10 km szlakiem żółtym z Błędowa do miejsca Róża Wiatrów na Pustyni Błędowskiej.


BYTOM 2018
Nasza szkoła znalazła się w elitarnym gronie szkół zakwalifikowanych do II edycji programu Certyfikowanych Klas Mundurowych, programu MON-u. Jednostką wojskową, która objęła patronat nad naszą klasą i będzie prowadzić szkolenie jest 34 Śląski Dywizjon Rakietowy Obrony Powietrznej w Bytomiu. 4.09.2018 r. kadeci z klasy wojskowej II b wzięli udział w inauguracji roku szkolnego, gdzie omawiano cały plan i zakres szkolenia. Nasi uczniowie będą uczestniczyć w zajęciach teoretycznych i praktycznych na terenie jednostki w każdy trzeci czwartek miesiąca, począwszy od 20 września 2018r.
Życzymy sukcesów!

PODSUMOWANIE OSIĄGNIĘĆ UCZNIÓW I NAUCZYCIELI

21 czerwca 2018 r. w auli Technicznych Zakładów Naukowych w Dąbrowie Górniczej odbyła się uroczystość podsumowania osiągnięć szkolnych uczniów i nauczycieli.

Wśród nagrodzonych znaleźli się również uczniowie naszej szkoły: Wiktoria Krzak, Aleksandra Gajos oraz Emil Łaskawiec jako kapitan drużyny w konkursie „I Ty możesz zostać ratownikiem”.

Pan Prezydent Miasta pogratulował również nauczycielom – opiekunom uczniów, Paniom Katarzynie Genbar, Beacie Gorzelańczyk, Violetcie Ziółko oraz Dyrektorowi Szkoły – Panu Arturowi Iwanowi.

My również gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!


PROGRAM „DOBRY START”

Dzięki programowi „Dobry Start” rodzina otrzyma na każde uczące się dziecko 300 zł wsparcia na skompletowanie wyprawki szkolnej.

więcej


WYCIECZKA DO EGZOTARIUM

Klasa II a i II b realizujące rozszerzenia z geografii i biologii, 29 maja uczestniczyły w wycieczce do Egzotarium. Młodzież miała okazję przyjrzeć się niektórym gatunkom zwierząt i roślin z różnych krain zoogeograficznych oraz stref roślinnościowych  Ziemi.


MATEMATYCZNY SUKCES NASZEJ LICEALISTKI

Dnia 28 maja odbył się XVIII MIEJSKI KONKURS O TYTUŁ MATEMATYKA ROKU 2018 MIASTA DĄBROWA GÓRNICZA.

Naszą szkołę reprezentowała Brygida Lisak, która zajęła III miejsce w kategorii – szkoły ponadgimnazjalne. Opiekunem uczennicy jest pani Anna Stokłosa – Grygierzec.

Gratulujemy Brygidzie i życzymy dalszych sukcesów!

 


PATROL DROGOWY

W dniach 21 i 25 maja uczniowie klasy policyjnej brali udział w projekcie prowadzonym wspólnie z dąbrowską drogówką „Zapobiegam, reaguję. W mundurze siła”.  Policjanci przygotowali pogadankę, dzięki której młodzież dowiedziała się, na czym polega kontrola prędkości, co wpływa na poprawę bezpieczeństwa w ruchu drogowym. Następnie kadeci mogli już z bliska przyglądać się pracy policjantów ruchu drogowego i wykonywać swoje zadanie, polegające na wręczaniu kierującym ulotek informacyjnych dotyczących bezpieczeństwa na ulicach, nadmiernej prędkości i konsekwencji spożywania alkoholu. Było to działanie, które dało uczniom wiele satysfakcji.


UCZENNICE NASZEGO LICEUM LAUREATKAMI
OGÓLNOPOLSKIEGO KONKURSU
„POSŁOWIE PIERWSZEGO SEJMU NIEPODLEGŁEJ”

Znana jest już lista posłów, którzy wezmą udział w XXIV Sesji Sejmu Dzieci i Młodzieży organizowanej przez Kancelarię Sejmu w porozumieniu z Instytutem Pamięci Narodowej, Ośrodkiem Rozwoju Edukacji
i Ministerstwem Edukacji Narodowej
.

Wiktoria Krzak i Ola Gajos zajmując II miejsce w województwie śląskim 1 czerwca 2018 roku przekroczą progi gmachu Sejmu na ulicy Wiejskiej w Warszawie.

Konkurencja była bardzo duża, a poziom wysoki – stąd radość i duma, że to uczennice naszego liceum będą reprezentować woj. śląskie.

Członkowie komisji skierowali do naszych uczennic następujące słowa: „Wiktorio i Aleksandro, brawo! Bardzo dobrze przygotowany i zrealizowany projekt! Włożyłyście w niego wiele pracy, zaangażowania i energii – to widać! Jesteście pomysłowe i kreatywne. Mam nadzieję, że zdobyte umiejętności i wiedza będą dla Was pomocne w przyszłości.”

Chcielibyśmy bardzo podziękować radnym – Panu Szymonowi Widerze i Panu Mateuszowi Stępniowi, Dyrektorowi Muzeum Miejskiego „Sztygarka” – Panu Arkadiuszowi Rybakowi, dziennikarce – Pani Agnieszce Zarembie, firmie PitArt w Dąbrowie Górniczej, opiekunom Samorządu Szkolnemu – Pani Beacie Gorzelańczyk
i Pani Katarzynie Genbar oraz Dyrektorowi Szkoły – Panu Arturowi Iwanowi za pomoc w realizacji projektu.

lista posłów

filmik z projektu


PEŁEN ATRAKCJI DZIEŃ OTWARTY KLASY HUMANISTYCZNEJ

 

 


STEFAN FALKOWSKI – NASZ LOKALNY BOHATER

Prace w ramach projektu „Posłowie pierwszego Sejmu Niepodległej” uległy zakończeniu. Poznałyśmy lepiej lokalną ludność. Miałyśmy przyjemność porozmawiania z ludźmi z naszego regionu, opowiedzieć im o naszym zaangażowaniu w realizację zadania konkursowego i celach, które sobie postawiłyśmy. Miałyśmy możliwość porozmawiania z radnymi. Dzięki rozmowom, które przeprowadziłyśmy, mogłyśmy lepiej poznać poglądy naszych rozmówców, jak i ich wizję realizacji kampanii wyborczej, co okazało się niezwykle pomocne. Zdobyłyśmy wiedzę historyczną na temat naszego regionu. To kolejny ważny i pozytywny aspekt naszej realizacji tego projektu. Dzięki informacjom, które zdobyłyśmy, nabrałyśmy innego spojrzenia na miejsce, w którym żyjemy na co dzień. Mijane miejsca przestały być jedynie stosem budynków, plątaniną ulic i placów zieleni, a stało miejscem, gdzie lata temu ludzie głodowali i przeżywali różne tragedie, a mimo to wybudowali razem silne, żyjące dostatnio lokalne społeczeństwo.

Przede wszystkim jednak nowe doświadczenia zdobyte przez nas w tym czasie z pewnością przydadzą nam się w przyszłości. Nauczyłyśmy się planować spotkania, układać plan działania rozłożonego w czasie, uwzględniając zdarzenia losowe, mogące im przeszkodzić. Nauka przygotowania spotkania wyborczego pozwoliła nam poznać z bliska i poczuć się jak w skórze naszego kandydata. Dowiedziałyśmy się, jak to jest prowadzić kampanię wyborczą, pośrednią jak i bezpośrednią, oraz jaki niesie to z sobą nakład czasu i ciężkiej pracy, by była udana. Dzięki rozgłosowi jaki towarzyszył naszym działaniom, wzrosło również zainteresowanie naszą szkołą wśród zarówno młodych, jak i starszych osób.

Wiktoria Krzak i Ola Gajos

 


WARSZTATY  W PAŃSTWOWEJ STRAŻY POŻARNEJ.

W czwartek 05 kwietnia 2018roku w ramach zajęć z ratownictwa medycznego klasa II a LO uczestniczyła w zajęciach warsztatowych  w Państwowej Straży Pożarnej w Dąbrowie Górniczej pod opieką Pani Violetty Ziółko.

Celem warsztatów było:

– zapoznanie się z  funkcjonowaniem i strukturami organizacyjnymi Państwowej Straży Pożarnej,

– poznanie specjalistycznego wyposażenia jednostek ratowniczo – gaśniczych i ratownictwa drogowego,

– zapoznanie się z pacą dyspozytora przyjmującego zgłoszenia zdarzeń,

– poznanie pracy ratownika strażaka,

– nabycie umiejętności praktycznych z zakresu rozwinięć gaśniczych, tj. rozwijanie węży  pożarniczych W52, W75, łączenie węży z rozdzielaczami, hydrantami i prądownicami oraz zwijanie węży pożarniczych.

Uczniowie brali również udział w pokazie symulowanej akcji gaśniczej autobusu z wykorzystaniem wody i piany oraz uczestniczyli w 20 minutowej rozgrzewce jako elementu treningu crossfitowego strażaka, ponieważ każdy strażak ratując ludzkie życie musi być sprawny i wytrzymały fizycznie.

A jest to praca na wysokości, w wysokiej temperaturze, z użyciem ciężkiego sprzętu i przy dużym obciążeniu psychicznym.

Dziękujemy wszystkim zaangażowanym w zajęcia strażakom jak i dowódcy jednostki Państwowej Straży Pożarnej w Dąbrowie Górniczej.


XXIV SESJA SEJMU DZIECI I MŁODZIEŻY W WARSZAWIE

Pracujemy obecnie nad ogólnopolskim projektem edukacyjnym z tematem wiodącym: Posłowie pierwszego Sejmu Niepodległej, a jego pomyślna realizacja wiąże się z udziałem w XXIV sesji Sejmu Dzieci i Młodzieży w Warszawie. Nasze zadanie rekrutacyjne polega na przygotowaniu kampanii wyborczej posła na   Sejm Ustawodawczy 1919 Drugiej Rzeczypospolitej, ale musimy to zrealizować uwzględniając środki przekazu dostępne w tamtych czasach. Wybrałyśmy postać Stefana Falkowskiego – lekarza, społecznika i patrioty, związanego z Zagłębiem Dąbrowskim.  Mamy zamiar dokonać analizy sytuacji po odzyskaniu przez Polskę niepodległości, poznać realia, w jakich mogła przebiegać wówczas kampania wyborcza, a przede wszystkim – poznać sylwetkę naszego posła i przybliżyć ją współczesnym Polakom. Zastanowimy się, czy wizja Polski, jaką przedstawiał w kampanii wyborczej, wartości, wskazane priorytety są istotne również z dzisiejszej perspektywy.

Mamy nadzieję, że uda się znaleźć sojuszników, którzy zaangażują się w nasze działania.

Realizację zadania zaczęłyśmy od wizyty w Bibliotece Miejskiej w Dąbrowie Górniczej.

Ola Gajos i Wiktoria Krzak z klasy I c

Prezentacja – stefan falkowski właściwa

 


II MIEJSCE DLA III LO W KONKURSIE „I TY MOŻESZ ZOSTAĆ RATOWNIKIEM!”

Nasi uczniowie w dniu 21.03.2018.r  sprawdzali swoje umiejętności z zakresu pierwszej pomocy w konkursie zorganizowanym przez Wyższą Szkołę Planowania Strategicznego  –   „ I Ty możesz zostać ratownikiem”.

Do  WSPS w Dąbrowie Górniczej udały się trzy drużyny ratownicze z III LO:

Drużyna 1. Emil Łaskawiec IIIa , Kacper Dziereń IIIa, Szymon Orzechowski IIa

Drużyna 2. Dawid Pałaszewski IIa, Dawid Czepielewicz IIa, Patryk Rosik IIa

Drużyna 3. Zuzanna Kryczek Ia, Michał Porada Ia, Daniel Koniusz  Ib

Konkurs składał się z części teoretycznej i praktycznej, gdzie 58 startujących drużyn musiało wykazać się znajomością zagadnień:

– Postępowania z poszkodowanym nieprzytomnym

– Podstawowych  zabiegów resuscytacyjnych u osób dorosłych i u dzieci

– Postępowania w przypadku zadławienia, w czasie ataku padaczki, zatrucia, zakażenia, wstrząsu, oparzenia

– Zasad użycia defibrylatora AED

Nasi uczniowie zmagając się z różnorodnymi symulacjami wypadków i nieszczęśliwych zdarzeń poradzili sobie znakomicie.

Drużyna 1 zajęła II miejsce, a pozostałe uplasowały się w pierwszej piętnastce.

Gratulujemy osiągniętego sukcesu !!!

 

Ratownictwo medyczne

Pokazy grupy poszukiwawczo ratowniczej przy OSP w Ząbkowicach z udziałem psa ratownika.

Drużyna 1 udziela wywiadu dla telewizji.

Dyplomy które otrzymaliśmy za II miejsce w konkursie.

Drużyna 2

Drużyna 3

 


Z WIZYTĄ W MUZEUM ŚLĄSKIM

Uczniowie klasy 1c po raz kolejny odwiedzili Muzeum Śląskie w Katowicach, by poszerzyć swoją wiedzę o teatrze elżbietańskim – usystematyzowali zdobyte wcześniej wiadomości o najważniejszych cechach budynku teatralnego, stylu epoki, upodobaniach ówczesnej publiczności. Dowiedzieli się również skąd czerpano inspiracje i w jaki sposób wpływały one na kształt tekstu dramatu.

W drugiej, chyba budzącej najwięcej emocji, części poznali charakterystyczne elementy kostiumu przełomu XVI i XVII. I co najbardziej atrakcyjne –  wykonywali z wielkim zapałem i zaangażowaniem własny projekt kostiumu.

Wszyscy świetnie się bawili, a efekty prac prezentujemy poniżej

 


DZIEŃ OTWARTY JUŻ ZA NAMI.

Mamy nadzieję, że oferta przygotowana przez uczniów klasy społeczno-medialnej spodobała się przybyłym gościom.

Nie zabrakło informacji o klasie, ale przede wszystkim stawialiśmy na dobrą zabawę – były ćwiczenia parateatralne, które przysporzyły wszystkim dużo dobrej zabawy i śmiechu, quizy, dzięki którym mogliśmy sprawdzić naszą wiedzę o ludziach filmu i teatru oraz znajomość prawa. Rozwijaliśmy kreatywność gości, zachęcając do zabawy kartami dialogowymi i afirmacyjnymi. Przygotowane były również cytaty ze znanych książek, które pozwoliły na przekonanie się, czy jesteśmy uważnymi czytelnikami.

Nie zabrakło również smakołyków, dzięki którym spotkanie z klasą humanistyczną na pewno było sympatyczne.

Jesteśmy przekonani, że to co przygotujemy na kolejny dzień otwarty 25.04.18r. również spodoba się uczniom, którzy nas odwiedzą.

Zapraszamy serdecznie – z nami nie można się nudzić !!!

 

 


DZIEŃ OTWARTY W III LO Z KLASĄ PRZYRODNICZĄ Z PROMOCJĄ ZDROWIA

 

 


WYCIECZKA DO WŁOCH
Nasza szkoła organizuje wycieczkę do Włoch w dniach 9 – 14.06.2018 roku.   Proszę zapoznać się z programem wyjazdu, a wszystkich uczniów zainteresowanych imprezą zapraszam do klasy 39 w celu uzyskania szczegółowych informacji.
Dorota Kawalec
Dokładny plan wycieczkiWłochy P.Kawalec 24.11.2017 (2)-1

WSPÓŁPRACA  Z  WOJSKIEM

19 stycznia 2018r. przejdzie do historii naszej szkoły. W tym dniu w Sali Tradycji Centrum Operacji Lądowych – Dowództwie Komponentu Lądowego w Krakowie podpisane zostało porozumienie o współpracy pomiędzy Centrum a III Liceum Ogólnokształcącym im. Generała Władysława Andersa w Dąbrowie Górniczej.

Na zaproszenie dowódcy COLąd-DKL generała brygady doktora Sławomira Kowalskiego jednostkę odwiedzili uczniowie – przedstawiciele klas mundurowych naszej szkoły  wraz z dyrektorem panem Arturem Iwanem i nauczycielami: panią Małgorzatą Zaporowską i Dorotą Kawalec. W uroczystości uczestniczył  także pan Robert Warwas – Poseł na Sejm VIII kadencji.

Celem wizyty było podpisanie porozumienia o współpracy, które zakłada podejmowanie wspólnych  inicjatyw  mających na celu edukację patriotyczną i obronną, kształtowanie wśród młodzieży klas mundurowych postawy godnej żołnierza Polskich Sił Zbrojnych, promocję wojska a tym samym akceptację dla polityki obronnej kraju.

Ważnym aspektem wspólnych działań będzie również udział w rocznicach upamiętniających  osobę wspólnego patrona generała Władysława Andersa.