Gimnazjum

Uroczyste zakończenie roku szkolnego 2018/2019

Uroczystość  zakończenia roku szkolnego rozpoczęła się od uroczystej zbiórki  i meldunku złożonego przez dowódcę uroczystości kadet Dominikę  Latos Dyrektorowi  szkoły Arturowi Iwanowi .

W trakcie uroczystości zostały wręczone uczniom klas mundurowych – policyjnej i wojskowej awanse i wyróżnienia oraz rozdano  świadectwa z biało- czerwonym paskiem . Szczególnie wyjątkową  chwilą było pożegnanie ostatniego rocznika uczniów Gimnazjum  nr 6 im. Kardynała Stefana Wyszyńskiego. Po oficjalnej części uroczystości w nastrój wakacyjny wprowadzili nas tańcem i piosenką nasi uzdolnieni wokalnie i tanecznie uczniowie i absolwenci.

Życzymy Wszystkim wspaniałych, słonecznych i bezpiecznych wakacji, pełnych pozytywnych wrażeń i fantastycznych przeżyć


Wybiła historyczna chwila… 

13 czerwca miała miejsce w naszej szkole historyczna chwila.
Uczniowie klas trzecich jako ostatni rocznik objęty reformą edukacji, kończą naukę w gimnazjum. W związku z tym o godz. 12:30 w Sanktuarium Św. Antoniego w Dąbrowie Górniczej odbyła się uroczysta Msza św. związana z przekazaniem portretu Kard. Stefana Wyszyńskiego, który był patronem naszego gimnazjum od 2007 roku. Tym samym zamknęliśmy jeden z kolejnych rozdziałów naszego szkolnego życia.

Dziękujemy wszystkim za udział w tej pięknej uroczystości!


PODRÓŻE MARZEŃ
konkurs szkolny

Uczniowie naszego liceum i gimnazjum wzięli udział w konkursie PODRÓŻE MARZEŃ WŁOCHY, HISZPANIA i AMERYKA ŁACIŃSKA.
I miejsce zajęła Paulina Pawłowska z klasy I c liceum (La Sagrada Familia),
II miejsce Julia Radzięta uczennica III klasy gimnazjum (Włochy w 7 dni),
III miejsce: Izabela Żmuda z III klasy gimnazjum (Mexico).
Poniżej prezentujemy nagrodzone i wybrane prace


Dzień Języków Obcych

19 marca w naszej szkole mieliśmy Dzień Języka Hiszpańskiego i Włoskiego dla uczniów gimnazjum. Nasi uczniowie zobaczyli między innymi krótkie przedstawienie w języku hiszpańskim La Sana Competencia oraz prezentacje Włoskie Podróże i Hiszpania i Ameryka Łacińska. Gimnazjaliści dowiedzieli się, że język hiszpański jest oficjalnym językiem w 20 krajach na świecie, poznali włoskie potrawy i zabytki oraz historie klubów piłkarskich FC Barcelona i Real Madryt. Na zakończenie mogli sprawdzić swoją wiedzę biorąc udział w quizie o Włoszech, Hiszpanii i Ameryce Południowej i Środkowej.


Uczennica klasy III b
Julia Radzięta
została zakwalifikowała do II etapu

Wojewódzkiego Konkursu Przedmiotowego z Geografii

opiekun: mgr Magdalena Ligenza

Gratulujemy!


PREZYDIUM SAMORZĄDU UCZNIOWSKIEGO

Przewodniczący
Julia Radzięta kl. III b

Zastępca
Kacper Łyczba kl. III b

Rzecznik Praw Ucznia
Julia Gajak kl. III b

Opiekun SU
mgr Beata Gorzelańczyk


UROCZYSTE ROZPOCZĘCIE ROKU SZKOLNEGO 2018/2019

Jesteśmy wszyscy teraz u początku wędrówki i dopiero w czerwcu przyszłego roku ujrzymy jej finisz. Mamy nadzieję, że przeżyjemy w szkole wiele wspaniałych, wspólnych chwil, więc patrzmy w przyszłość z optymizmem, bądźmy pełni radości i czerpmy energię do działania z wakacyjnych przygód. Miejmy na uwadze to, że:

    „Gdy się uczysz, odkrywasz to, co już dawno wiesz.

     Gdy wprowadzasz to w czyn, udowadniasz, że posiadasz wiedzę.

     Gdy uczysz innych, przypominasz im, że wiedzą tak samo dobrze jak ty.

     Wszyscy jesteśmy więc uczniami, twórcami, nauczycielami. „

            W nadchodzącym roku szkolnym życzymy wszystkim pomyślności i radości z odniesionych sukcesów.

 

 


UROCZYSTE ZAKOŃCZENIE ROKU SZKOLNEGO 2017/2018

Kolejny rok dobiegł końca…

Uroczyste spotkanie z tej okazji prowadziły Iza i Julka z II b. Pan Dyrektor pogratulował swoim podopiecznym świetnych osiągnięć w nauce i życzył udanych wakacji. A wdzięczni  uczniowie złożyli Gronu Pedagogicznemu i pozostałym pracownikom szkoły najserdeczniejsze życzenia zdrowia, energii i wytrwałości podczas realizacji swoich marzeń jak i uśmiechu każdego dnia…

Przedstawiciele klas II swoim starszym koleżankom i kolegom, którzy opuszczają mury naszej szkoły życzyli wysokich lotów, bezpiecznych upadków i dalszej niezwykłej wędrówki przez życie.

Najlepsi uczniowie otrzymali świadectwa z wyróżnieniem, a ich rodzice – listy gratulacyjne. Absolwentem roku została Ania Tarchalska z klasy III c.


WYKAZ  PODRĘCZNIKÓW  DO  KLASY  III  GIMNAZJUM  NR  6

rok  szkolny  2018/2019 

Uczniowie klas III gimnazjum objęci są rządowym programem „Darmowy podręcznik”.

Zakup dodatkowych podręczników: 

PRZEDMIOT AUTOR – TYTUŁ – WYDAWNICTWO NUMER DOPUSZCZENIA
Religia Mielnicki K, Kondrak E, Parszewska E.: BŁOGOSŁAWIENI, KTÓRZY NAŚLADUJĄ JEZUSA. Wydawn. Jedność AZ-33-01/13-KI-1/16

 


KOLEJNY SUKCES NASZYCH GIMNAZJALISTÓW

Drużyna w składzie Patryk Rozpędek, Nicol Jastrząb, Patryk Gajdzik i Kacper Łyczba zajęli II miejsce w Konkursie Miejskim „TASK STARTIONS”.

Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!


SUKCES NASZYCH GIMNAZJALISTÓW

11 maja odbyła się XI edycja Konkursu Miejskiego „GIMNAZJADA”. Szkołę reprezentowali: Nikodem Mucha, Adrian Próba, Julia Radzięta, Natalia Zagrodzka, Michalina Kowalczyk, Izabela Żmuda, Julia Zarzycka, Jakub Oleksy, Fabian Cembrzyński i Martyna Bieniek.

Drużyna wspólnie zmagała się z pytaniami z zakresu przedmiotów humanistycznych i matematyczno-przyrodniczych, językowo- kulturowych, sportowych i muzycznych. Wszyscy wykazali maksimum zaangażowania. Współpraca w drużynie była stuprocentowa. W efekcie uczniowie naszej szkoły uzyskali III miejsce.

Wszystkim uczestnikom gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!

 


SUKCES NASZYCH UCZENNIC W REGIONALNYM KONKURSIE PLASTYCZNYM

W dniu 26.04.2018r. odbył się II etap regionalnego konkursu „ Spotkanie z martwą naturą 2018”, którego organizatorem był Zespół Szkół Plastycznych w Dąbrowie Górniczej. Spośród 24 zakwalifikowanych uczestników znalazły się aż dwie uczennice naszej szkoły: Ala Krawczyk i Ania Tarchalska. Obie odniosły duży sukces! Ali komisja przyznała I miejsce, a Ani – III miejsce. Opiekunem dziewczyn jest pani Teresa Nagła-Szydło.

Gratulujemy dziewczynom i życzymy dalszych sukcesów!

 

DZIEŃ BEZPIECZNEGO INTERNETU: TWORZYMY KULTURĘ SZACUNKU W SIECI

W naszej szkole w ramach Dnia Bezpiecznego Internetu odbyło się wiele różnego rodzaju imprez. Najpierw w ciągu tygodnia poprzedzającego DBI w każdej klasie zostały przeprowadzone zajęcia edukacyjne w wymiarze dwóch godzin (na godzinach wychowawczych i na informatyce) dotyczące bezpieczeństwa w sieci, z akcentem na wzajemne relacje pomiędzy internautami. Uczniowie obejrzeli filmik „Dodaj znajomego” i układali zasady antyhejtowe. Wspólnie  zaśpiewaliśmy piosenkę „Przytul hejtera”. Uczniowie mieli okazję dowiedzieć się, z jakimi oszustwami internetowymi mogą się spotkać i jak sobie z nimi radzić. Ponadto młodzież mogła się zmierzyć w Quizie online, przygotowanym przez nauczyciela informatyki, dotyczącym Bezpieczeństwa w sieci.

 


Historyczno – przyrodnicza wycieczka

9 listopada klasy II a, II b i III c odwiedziły Muzeum Zamkowe w Pszczynie, które znalazło się na liście „7 Cudów Architektury Województwa Śląskiego”. Z dużym zainteresowaniem i podziwem oglądaliśmy wspaniałe wnętrza z oryginalnymi dekoracjami, przepięknie zdobionymi meblami, zegarami, lustrami i naczyniami. I te wykwintne żyrandole – w każdym pomieszczeniu inny!

Mało kto wie, że zaledwie kilkaset metrów od pszczyńskiej starówki można spotkać… żubra. Taką możliwość dało nam odwiedzenie Zagrody Żubrów, gdzie oprócz tego największego ssaka w Europie mogliśmy jeszcze zobaczyć jeszcze inne zwierzaki. Wszystkie urocze i niezwykle gościnne. Wycieczkę zakończyliśmy spacerem po Rynku i słodkim deserem.

Super trasa, dużo wrażeń, miła atmosfera i ekstra uczestnicy, tak można w skrócie podsumować tę naszą jesienną wyprawę.


 

Dnia 26 października odbył się X Międzypowiatowy Konkurs „Matematyczny Młody Europejczyk”. Celem konkursu była popularyzacja matematyki, a zadania konkursowe dotyczyły częściowo podróży po krajach Unii Europejskiej.

Naszą szkołę reprezentowała Ania Tarchalska z klasy III c, która uzyskała tytuł finalisty tego konkursu.

Gratulujemy Ani i życzymy dalszych sukcesów!

 


Z fizyką za pan brat

Uczniowie klas III b i IIIc uczestniczyli w pokazach i wykładach w Instytucie Fizyki im. Augusta Chełkowskiego na Wydziale Matematyki, Fizyki i Chemii Uniwersytetu Śląskiego Spotkania w ramach Osobliwości Świata Fizyki organizowane są przez Pracownię Dydaktyki Fizyki UŚ już od 1984 roku. Ich tematyka związana jest z programem szkolnym. W tym roku uczniowie mieli okazję wysłuchać wykładów: „Elektromagnetyzm wokół nas”, „Fizyka na wakacjach”, „Ciepło, zimno, gorąco, mróz!”.