Gimnazjum

UROCZYSTE ROZPOCZĘCIE ROKU SZKOLNEGO 2018/2019

Jesteśmy wszyscy teraz u początku wędrówki i dopiero w czerwcu przyszłego roku ujrzymy jej finisz. Mamy nadzieję, że przeżyjemy w szkole wiele wspaniałych, wspólnych chwil, więc patrzmy w przyszłość z optymizmem, bądźmy pełni radości i czerpmy energię do działania z wakacyjnych przygód. Miejmy na uwadze to, że:

    „Gdy się uczysz, odkrywasz to, co już dawno wiesz.

     Gdy wprowadzasz to w czyn, udowadniasz, że posiadasz wiedzę.

     Gdy uczysz innych, przypominasz im, że wiedzą tak samo dobrze jak ty.

     Wszyscy jesteśmy więc uczniami, twórcami, nauczycielami. „

            W nadchodzącym roku szkolnym życzymy wszystkim pomyślności i radości z odniesionych sukcesów.

 

 


UROCZYSTE ZAKOŃCZENIE ROKU SZKOLNEGO 2017/2018

Kolejny rok dobiegł końca…

Uroczyste spotkanie z tej okazji prowadziły Iza i Julka z II b. Pan Dyrektor pogratulował swoim podopiecznym świetnych osiągnięć w nauce i życzył udanych wakacji. A wdzięczni  uczniowie złożyli Gronu Pedagogicznemu i pozostałym pracownikom szkoły najserdeczniejsze życzenia zdrowia, energii i wytrwałości podczas realizacji swoich marzeń jak i uśmiechu każdego dnia…

Przedstawiciele klas II swoim starszym koleżankom i kolegom, którzy opuszczają mury naszej szkoły życzyli wysokich lotów, bezpiecznych upadków i dalszej niezwykłej wędrówki przez życie.

Najlepsi uczniowie otrzymali świadectwa z wyróżnieniem, a ich rodzice – listy gratulacyjne. Absolwentem roku została Ania Tarchalska z klasy III c.


WYKAZ  PODRĘCZNIKÓW  DO  KLASY  III  GIMNAZJUM  NR  6

rok  szkolny  2018/2019 

Uczniowie klas III gimnazjum objęci są rządowym programem „Darmowy podręcznik”.

Zakup dodatkowych podręczników: 

PRZEDMIOT AUTOR – TYTUŁ – WYDAWNICTWO NUMER DOPUSZCZENIA
Religia Mielnicki K, Kondrak E, Parszewska E.: BŁOGOSŁAWIENI, KTÓRZY NAŚLADUJĄ JEZUSA. Wydawn. Jedność AZ-33-01/13-KI-1/16

 


KOLEJNY SUKCES NASZYCH GIMNAZJALISTÓW

Drużyna w składzie Patryk Rozpędek, Nicol Jastrząb, Patryk Gajdzik i Kacper Łyczba zajęli II miejsce w Konkursie Miejskim „TASK STARTIONS”.

Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!


SUKCES NASZYCH GIMNAZJALISTÓW

11 maja odbyła się XI edycja Konkursu Miejskiego „GIMNAZJADA”. Szkołę reprezentowali: Nikodem Mucha, Adrian Próba, Julia Radzięta, Natalia Zagrodzka, Michalina Kowalczyk, Izabela Żmuda, Julia Zarzycka, Jakub Oleksy, Fabian Cembrzyński i Martyna Bieniek.

Drużyna wspólnie zmagała się z pytaniami z zakresu przedmiotów humanistycznych i matematyczno-przyrodniczych, językowo- kulturowych, sportowych i muzycznych. Wszyscy wykazali maksimum zaangażowania. Współpraca w drużynie była stuprocentowa. W efekcie uczniowie naszej szkoły uzyskali III miejsce.

Wszystkim uczestnikom gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!

 


SUKCES NASZYCH UCZENNIC W REGIONALNYM KONKURSIE PLASTYCZNYM

W dniu 26.04.2018r. odbył się II etap regionalnego konkursu „ Spotkanie z martwą naturą 2018”, którego organizatorem był Zespół Szkół Plastycznych w Dąbrowie Górniczej. Spośród 24 zakwalifikowanych uczestników znalazły się aż dwie uczennice naszej szkoły: Ala Krawczyk i Ania Tarchalska. Obie odniosły duży sukces! Ali komisja przyznała I miejsce, a Ani – III miejsce. Opiekunem dziewczyn jest pani Teresa Nagła-Szydło.

Gratulujemy dziewczynom i życzymy dalszych sukcesów!

 

DZIEŃ BEZPIECZNEGO INTERNETU: TWORZYMY KULTURĘ SZACUNKU W SIECI

W naszej szkole w ramach Dnia Bezpiecznego Internetu odbyło się wiele różnego rodzaju imprez. Najpierw w ciągu tygodnia poprzedzającego DBI w każdej klasie zostały przeprowadzone zajęcia edukacyjne w wymiarze dwóch godzin (na godzinach wychowawczych i na informatyce) dotyczące bezpieczeństwa w sieci, z akcentem na wzajemne relacje pomiędzy internautami. Uczniowie obejrzeli filmik „Dodaj znajomego” i układali zasady antyhejtowe. Wspólnie  zaśpiewaliśmy piosenkę „Przytul hejtera”. Uczniowie mieli okazję dowiedzieć się, z jakimi oszustwami internetowymi mogą się spotkać i jak sobie z nimi radzić. Ponadto młodzież mogła się zmierzyć w Quizie online, przygotowanym przez nauczyciela informatyki, dotyczącym Bezpieczeństwa w sieci.

 


Historyczno – przyrodnicza wycieczka

9 listopada klasy II a, II b i III c odwiedziły Muzeum Zamkowe w Pszczynie, które znalazło się na liście „7 Cudów Architektury Województwa Śląskiego”. Z dużym zainteresowaniem i podziwem oglądaliśmy wspaniałe wnętrza z oryginalnymi dekoracjami, przepięknie zdobionymi meblami, zegarami, lustrami i naczyniami. I te wykwintne żyrandole – w każdym pomieszczeniu inny!

Mało kto wie, że zaledwie kilkaset metrów od pszczyńskiej starówki można spotkać… żubra. Taką możliwość dało nam odwiedzenie Zagrody Żubrów, gdzie oprócz tego największego ssaka w Europie mogliśmy jeszcze zobaczyć jeszcze inne zwierzaki. Wszystkie urocze i niezwykle gościnne. Wycieczkę zakończyliśmy spacerem po Rynku i słodkim deserem.

Super trasa, dużo wrażeń, miła atmosfera i ekstra uczestnicy, tak można w skrócie podsumować tę naszą jesienną wyprawę.


 

Dnia 26 października odbył się X Międzypowiatowy Konkurs „Matematyczny Młody Europejczyk”. Celem konkursu była popularyzacja matematyki, a zadania konkursowe dotyczyły częściowo podróży po krajach Unii Europejskiej.

Naszą szkołę reprezentowała Ania Tarchalska z klasy III c, która uzyskała tytuł finalisty tego konkursu.

Gratulujemy Ani i życzymy dalszych sukcesów!

 


Z fizyką za pan brat

Uczniowie klas III b i IIIc uczestniczyli w pokazach i wykładach w Instytucie Fizyki im. Augusta Chełkowskiego na Wydziale Matematyki, Fizyki i Chemii Uniwersytetu Śląskiego Spotkania w ramach Osobliwości Świata Fizyki organizowane są przez Pracownię Dydaktyki Fizyki UŚ już od 1984 roku. Ich tematyka związana jest z programem szkolnym. W tym roku uczniowie mieli okazję wysłuchać wykładów: „Elektromagnetyzm wokół nas”, „Fizyka na wakacjach”, „Ciepło, zimno, gorąco, mróz!”.