Klasa humanistyczna

• rozbudza zainteresowania do nauk społecznych, kultury oraz sztuki,
  • kształci postawy obywatelskie,
  • wdraża do aktywności społecznej,
  • pobudza kreatywność, kształci postawy świadomego i krytycznego odbiorcy kultury.

Jest dla uczniów, którzy obok zainteresowań humanistycznych pragną rozwijać swoje pasje twórcze. Są kreatywni, ciekawi świata, odważni w realizowaniu własnych marzeń i poszerzaniu zainteresowań!

Celem nauki w klasie jest:

• poszerzenie wiedzy z zakresu kultury,
  • poznanie ciekawych ludzi ( artystów, prawników, dziennikarzy…),
  • nabywanie umiejętności miękkich niezbędnych we współczesnym świecie.

Przedmioty rozszerzone:

• język polski
  • od drugiej klasy do wyboru  przedmioty  spośród: wiedza o społeczeństwie, historia, geografia, język angielski
  • W ofercie naszej szkoły znajdziesz język angielski, język hiszpański, włoski i niemiecki. Wybranych języków możesz uczyć się od podstaw lub kontynuować ich naukę na poziomie podstawowym lub rozszerzonym.
  • Ucz się języków z nami, jeśli chcesz zapewnić sobie lepszy start w przyszłość i być konkurencyjnym na rynku pracy, a także realizować swoje pasje i rozwijać zainteresowania.
  • Gwarantujemy udział w warsztatach i wykładach językowych organizowanych przez uniwersytety, biblioteki językowe, instytuty międzynarodowe, udział w imprezach kulturalnych i naukowych, wycieczkach zagranicznych.
  • Do Twojej dyspozycji mamy sale lekcyjne wyposażone w nowoczesne środki dydaktyczne- projektory, tablice multimedialne.

Dołącz do nas!

Absolwent tej klasy:

• to przyszły student kierunków prawnych, społecznych i humanistycznych,
  • oprócz wiedzy historycznej, politologicznej i prawnej nabędzie umiejętności w zakresie przekazu informacji, prezentacji własnej opinii, argumentowania, formułowania wniosków i wypowiadania się, debatowania, negocjowania.
  • rozwinie swoje zainteresowania polityczne i znajomość otaczającego nas świata,
  • będzie mógł stać się świadomym obywatelem, który orientuje się nie tylko w sprawach państwowych, ale także lokalnych.

Formy zajęć dodatkowych uzależnione od preferencji i zaangażowania uczniów :

• lekcje teatralne w Teatrze Śląskim w Katowicach i Teatrze Zagłębia w Sosnowcu.
  • udział w spektaklach teatralnych, projekcjach filmowych,
  • wycieczki edukacyjne do instytucji naukowych i samorządowych,
  • uczestnictwo w projekcie Kino- szkoła,
  • spotkania z przedstawicielami wyższych uczelni, organizacji pozarządowych i mediów,
  • debaty na tematy historyczne i społeczne w ramach Klubu Debat
  • projekty – przygotujesz wystąpienia, pochwalisz się swoją wiedzą.

Przygotujemy Cię do:

• funkcjonowania we współczesnym świecie,
  • zdania matury,
  • kontynuowania nauki na studiach humanistycznych, dziennikarskich, prawniczych, socjologicznych, politologii, psychologii, zarządzaniu czy stosunkach międzynarodowych i innych.

Wyposażymy Cię  w umiejętności :

• wystąpień publicznych,
  • pracy zespołowej,
  • radzenia sobie w trudnych sytuacjach,
  • planowania swojej drogi życiowej,

oraz w :

• pewność siebie,
  • wiedzę potrzebną do kontynuowania nauki na wybranym przez siebie kierunku studiów

JEŚLI

• chętnie pogłębiasz swoją wiedzę o świecie, jesteś ciekawy świata i otwarty na innych,
  • chcesz zrozumieć reguły rządzące światem,
  • uważasz, że ważne jest, aby mieć własne poglądy na otaczającą rzeczywistość i chcesz o nich dyskutować,