Klasa mundurowa 2016

Bicie rekordu w resuscytacji krążeniowo- oddechowej

16 października 2017 na Hali Widowiskowo-Sportowej w Dąbrowie Górniczej odbyło się bicie rekordu w resuscytacji krążeniowo- oddechowej zorganizowanego przez Wielką Orkiestrę Świątecznej Pomocy. W tym wydarzeniu wzięło udział wiele dąbrowskich szkół i przedszkoli, w  tym nasze liceum  reprezentowane przez klasy mundurowe. Kadeci pomagali w obsłudze fantomów oraz organizacji całego przedsięwzięcia. Każdy kadet w naszej szkole nie tylko musi się uczyć lecz swoje nabyte umiejętności przekazywać również innym.  Po zakończeniu imprezy można było zobaczyć pokazy ratownictwa przygotowane przez służby medyczne i straż pożarną.

Nasz nowy Patron

14.10.2017 w centrum Dąbrowy Górniczej odbyła się uroczystość nadania imienia naszej szkole oraz ślubowanie klas pierwszych. Całe święto poprzedziła msza w Bazylice Najświętszej Marii Panny. Swoją obecnością zaszczyciła nas córka naszego nowego patrona szkoły gen. Władysława Andersa pani Minister Anna Anders oraz wielu znamienitych gości piastujących różne funkcje społeczne a także Kompania Reprezentacyjna Policji wraz z orkiestrą policji z Katowic. Po zakończeniu mszy nastąpiło uroczyste nadanie nowego imienia szkole oraz przekazanie sztandaru z rąk pani Anders i pana Prezydenta Miasta Zbigniewa Podrazy na ręce Dyrektora Szkoły Pana Artura Iwana. Po wręczeniu sztandaru pocztowi szkolnemu nastąpiło ślubowanie reprezentantów poszczególnych klas oraz wyprowadzenie pocztu sztandarowego na drugą część uroczystości, która odbyła się przed Pałacem Kultury Zagłębia. W miejscu tym nastąpiło ślubowanie kadetów pierwszych klas mundurowych na nasz nowy sztandar szkoły. Całą uroczystość zakończyła defilada z udziałem Kompani Honorowej Policji.

Rajd Dekielka

Rajd Dekielka jest to rajd turystyczny który ma na celu zintegrowanie klas mundurowych w naszym regionie. Rajd odbył się 6.10.2017 w Kostkowicach. Braliśmy udział w różnych konkurencjach takich jak sztafeta , pływanie na pontonach, przeciąganie liny oraz ratownictwo medyczne. Całość skończyliśmy wojskową grochówką oraz rozdaniem nagród i podziękowań. Pogoda zrobiła nam tego dnia mały monsun jak w Wietnamie lecz jak na kadeta   przystało nikt się nie skarżył i każdy wrócił z uśmiechem na twarzy, zmęczeniem w mięśniach i przemoczonym mundurem.

Poligon – sierpień 2017