Klasa policyjna 2017

DĄBROWSKI RAJD POD HASŁEM ”III DEBATA PUSTYNNA”

8 września 2018 r. uczniowie pierwszych i drugich klas o profilu mundurowym uczestniczyli w dąbrowskim rajdzie zorganizowanym pod hasłem „III debata pustynna”.  Zadaniem naszej młodzieży było zabezpieczenie techniczne grupy NORDIC WALKING. Trasa rajdu obejmowała przejście 10 km szlakiem żółtym z Błędowa do miejsca Róża Wiatrów na Pustyni Błędowskiej.


PATROL DROGOWY – WIOSNA 2018

W dniach 21 i 25 maja uczniowie klasy policyjnej brali udział w projekcie prowadzonym wspólnie z dąbrowską drogówką „Zapobiegam, reaguję. W mundurze siła”.  Policjanci przygotowali pogadankę, dzięki której młodzież dowiedziała się, na czym polega kontrola prędkości, co wpływa na poprawę bezpieczeństwa w ruchu drogowym. Następnie kadeci mogli już z bliska przyglądać się pracy policjantów ruchu drogowego i wykonywać swoje zadanie, polegające na wręczaniu kierującym ulotek informacyjnych dotyczących bezpieczeństwa na ulicach, nadmiernej prędkości i konsekwencji spożywania alkoholu. Było to działanie, które dało uczniom wiele satysfakcji.


POLIGON – ZIMA 2018

 


AWANS NA STARSZEGO KADETA

 


PODSUMOWANIE PIERWSZEGO SEMESTRU

 


FURIA

 

 


Z wizytą w Sejmie

 


ŚLUBOWANIE

 


DZIEŃ OTWARTY ODDZIAŁÓW PREWENCJI POLICJI

Jeszcze jako cywile poznajemy, co nas czeka w klasie mundurowej. Jesteśmy pełni optymizmu i gotowi na nowe, czekające nas wyzwania. Aby poznać, jak wygląda praca policjanta, wybraliśmy się na dni otwarte  Oddziałów Prewencji Policji w Katowicach.      Czekało tam na nas wiele atrakcji. Z zainteresowaniem obejrzeliśmy pokazy działań policjantów  m.in. w sytuacji zabezpieczenia porządku podczas meczu i konfrontację z agresywnymi kibicami. Interesująca była policyjna jazda konna. Na stoiskach tematycznych zaprezentowano pokazy sprzętu m.in. sprzęt ochrony osobistej, pojazdy służbowe, miotacze wody i łodzie patrolowe , sprzęt transportowy i wyposażenie specjalne Kompanii Prewencji  w Katowicach. Przedstawiono nam także wyposażenie i umundurowanie specjalne będące na wyposażeniu policji.  Uczestniczyliśmy w zajęciach nauki udzielania pierwszej pomocy. Na koniec mieliśmy możliwość przejechania się  radiowozem, było głośno i szybko, co wzbudziło w nas wiele entuzjazmu. Policjanci byli bardzo mili i chętnie udzielali nam interesujących odpowiedzi. Byliśmy bardzo zadowoleni z tej wizyty, zwyczajnie nam się podobało.

 

 


NASZ PIERWSZY POLIGON

W  dniach 26-27.09.2017r. pojechaliśmy na nasz pierwszy poligon. Dla naszej klasy było to duże  przeżycie. Wraz z  naszymi kolegami z pozostałych klas mundurowych ćwiczyliśmy samoobronę, musztrę oraz elementy zielonej taktyki, przygotowywaliśmy się także do ślubowania. To były dla nas naprawdę udane dwa dni.  Ćwiczenia  prowadzone  przez instruktorów były  dla nas nowe i wyczerpujące, czuliśmy jednak satysfakcję, a nawet radość z ich wykonywania. Spędziliśmy czas w miłej i przyjemnej atmosferze. Naszą przygodę na poligonie zakończyliśmy wspólnym ogniskiem, na które zaprosiliśmy także naszych rodziców.

 

 


PIERWSZE ZADANIE – Wolontariat

16.09.2017r.

Vienna Life Lang Team Maraton rowerowy zawitał w sobotę do Dąbrowy Górniczej. Nasze miasto po raz kolejny okazało się bardzo gościnne dla kolarzy i amatorów aktywności fizycznej. Pomimo niesprzyjającej  pogody, żaden z zawodników się nie poddał, każdy  z nich wytrwale dążył do mety. Nasza klasa miała do wykonania poważne zadanie czyli pomoc organizatorom wyścigu w zapewnieniu bezpieczeństwa rowerzystom. Sumiennie wykonywaliśmy powierzone nam obowiązki, dobrze wywiązaliśmy się z powierzonego nam obowiązku.

 

 


NASZE PIERWSZE KROKI

Okazało się, że chodzenie to trudna sztuka, więc nauka maszerowania wcale nie jest taka prosta, jak nam się wydawało. Jednak z dnia na dzień idzie nam  coraz lepiej,  ciągle się doskonalimy i dążymy do perfekcji więc chodzimy, chodzimy, chodzimy…