Klasa policyjna 2018

Udział w akcji „Edward” – Europejski dzień bez ofiar śmiertelnych na drodze

Dąbrowski rajd pod hasłem ”III DEBATA PUSTYNNA”

8 września 2018 r. uczniowie pierwszych i drugich klas o profilu mundurowym uczestniczyli w dąbrowskim rajdzie zorganizowanym pod hasłem „III debata pustynna”.  Zadaniem naszej młodzieży było zabezpieczenie techniczne grupy NORDIC WALKING. Trasa rajdu obejmowała przejście 10 km szlakiem żółtym z Błędowa do miejsca Róża Wiatrów na Pustyni Błędowskiej.

W Oddziale Prewencji Policji w Katowicach

14 września 2018 r. uczniowie klasy pierwszej o profilu policyjnym odwiedzili Oddział Prewencji Policji w Katowicach. Kadeci z bliska przyjrzeli się pracy policjantów, antyterrorystów oraz żołnierzy WP. Młodzież miała możliwość zapoznania się ze sprzętem, którym dysponują polskie służby mundurowe oraz przećwiczenia zachowań w sytuacjach zagrażających zdrowiu i życiu. Możliwość nałożenia na siebie pełnego ekwipunku desantu lotnictwa i antyterrorysty, przejazd radiowozem na sygnale, czy wizyta w czołgu dostarczyły kadetom niezwykłych wrażeń.