Klasa policyjna 2018

OBCHODY 100 – LECIA ODZYSKANIA NIEPODLEGŁOŚCI PRZEZ POLSKĘ

11 listopada 2018 r. klasy pierwsze o profilu mundurowym uczestniczyły w obchodach 100 – lecia odzyskania niepodległości przez Polskę.

Po mszy świętej w Bazylice Pw.  NMP Anielskiej Pani młodzież wraz z wiernymi i zaproszonymi gośćmi przeszła szykiem na plac pod Pałacem Kultury Zagłębia i tam zaprezentowała musztrę paradną.

Czcimy pamięć poległych

30 października klasa I a – profil policyjny odwiedziła pomnik upamiętniający rozstrzelanie policjantów z Dąbrowy Górniczej przez Sowietów wiosną 1940 roku. Pod pomnikiem zostały zapalone znicze, a pamięć poległych uczczono minutą ciszy.

ŚLUBOWANIE KLAS MUNDUROWYCH 13 x 2018

13 października 2018 r. pierwsze klasy o profilu mundurowym przystąpiły do ślubowania.  Uroczystość rozpoczęła się mszą świętą w Bazylice pw. NMP Anielskiej, po której uczniowie naszego liceum zaprezentowali program artystyczny. Montaż słowno – muzyczny zawierał przesłanie i wskazówki, jak żyć we współczesnym świecie i być wiernym wyznawanym przez siebie wartościom.

Po zakończonej  mszy młodzież w asyście orkiestry kompanii honorowej Komendy Wojewódzkiej w Katowicach przeszła krokiem defiladowym  na plac w Parku im. Józefa Hallera. Tam ślubowanie uczniów kasy I a –  profil policyjny oraz I b – profil wojskowy przyjął dyrektor szkoły.

Uroczystość naszą zaszczycili rodzice, zaproszeni goście –  przedstawiciele władz państwowych, lokalnych, kościelnych oraz służb mundurowych różnego szczebla.

Ślubowanie pozostawiło niezatarte wrażenia zarówno wśród  młodzieży naszej szkoły jak i pozostałych uczestników imprezy.

Udział w akcji „Edward” – Europejski dzień bez ofiar śmiertelnych na drodze

Dąbrowski rajd pod hasłem ”III DEBATA PUSTYNNA”

8 września 2018 r. uczniowie pierwszych i drugich klas o profilu mundurowym uczestniczyli w dąbrowskim rajdzie zorganizowanym pod hasłem „III debata pustynna”.  Zadaniem naszej młodzieży było zabezpieczenie techniczne grupy NORDIC WALKING. Trasa rajdu obejmowała przejście 10 km szlakiem żółtym z Błędowa do miejsca Róża Wiatrów na Pustyni Błędowskiej.

W Oddziale Prewencji Policji w Katowicach

14 września 2018 r. uczniowie klasy pierwszej o profilu policyjnym odwiedzili Oddział Prewencji Policji w Katowicach. Kadeci z bliska przyjrzeli się pracy policjantów, antyterrorystów oraz żołnierzy WP. Młodzież miała możliwość zapoznania się ze sprzętem, którym dysponują polskie służby mundurowe oraz przećwiczenia zachowań w sytuacjach zagrażających zdrowiu i życiu. Możliwość nałożenia na siebie pełnego ekwipunku desantu lotnictwa i antyterrorysty, przejazd radiowozem na sygnale, czy wizyta w czołgu dostarczyły kadetom niezwykłych wrażeń.