Klasa wojskowa 2017

Nasze szkolenia w Bytomiu

W trzeci czwartek każdego miesiąca uczniowie II klasy III Liceum Ogólnokształcącego im. Generała Władysława Andersa z Dąbrowy Górniczej w ramach realizacji II edycji Pilotażowego Programu Wspierania Szkół Ponadgimnazjalnych Prowadzących Piony Certyfikowanych Wojskowych Klas Mundurowych szkolą się na terenie 34 Śląskiego Dywizjonu Rakietowego Obrony Powietrznej w Bytomiu.

W czasie pobytu w jednostce uczniowie realizują szkolenie wojskowe prowadzone przez instruktorów z poszczególnych dziedzin sztuki wojskowej.

Na ostatnich zajęciach kadeci zapoznawali się z obsługą broni palnej / B.L.O.S./, postaw strzeleckich, obsługą granatu bojowego, taktyką pola walki. Żołnierze Dywizjonu zorganizowali zawody strzeleckie w których wykorzystano urządzenie elektroniczne „CYKLOP”. W zawodach kadeci osiągali bardzo dobre wyniki i zostali nagrodzeni wysokimi ocenami za bezpieczne i profesjonalne posługiwanie się bronią.

Następna relacja z zajęć w jednostce wojskowej pod koniec listopada.

08.09.2018 r.

Dąbrowski rajd pod hasłem ”III DEBATA PUSTYNNA”

8 września 2018 r. uczniowie pierwszych i drugich klas o profilu mundurowym uczestniczyli w dąbrowskim rajdzie zorganizowanym pod hasłem „III debata pustynna”.  Zadaniem naszej młodzieży było zabezpieczenie techniczne grupy NORDIC WALKING. Trasa rajdu obejmowała przejście 10 km szlakiem żółtym z Błędowa do miejsca Róża Wiatrów na Pustyni Błędowskiej.

04.09.2018 r.

Bytom 2018

Nasza szkoła znalazła się w elitarnym gronie szkół zakwalifikowanych do II edycji programu Certyfikowanych Klas Mundurowych, programu MON-u. Jednostką wojskową, która objęła patronat nad naszą klasą i będzie prowadzić szkolenie jest 34 Śląski Dywizjon Rakietowy Obrony Powietrznej w Bytomiu. 4.09.2018 r. kadeci z klasy wojskowej II b wzięli udział w inauguracji roku szkolnego, gdzie omawiano cały plan i zakres szkolenia. Nasi uczniowie będą uczestniczyć w zajęciach teoretycznych i praktycznych na terenie jednostki w każdy trzeci czwartek miesiąca, począwszy od 20 września 2018r.
Życzymy sukcesów!

03.11.17 r

Szkolenie z zakresu czarnej taktyki w Centrum Gier Fabularnych-Furia

31.10 2017 r.