Sport w III LO


Uczniowie III LO na podium w Igrzyskach Policyjnych

W Siemianowicach Śląskich 27 września odbyły się Igrzyska Policyjne z okazji 100. rocznicy powstania Policji Państwowej. W zawodach brały udział czteroosobowe drużyny, z każdej jednostki Policji woj. śląskiego, składające się z dwóch policjantów oraz dwóch uczniów klas mundurowych szkół średnich.

Uczniowie pod opieką nauczyciela wychowania fizycznego Violetty Ziółko w składzie:

Piotr Nowak i Konrad Pyzik startowali z funkcjonariuszami dąbrowskiej Policji, a

Artur Sowa i Arkadiusz Mendak wystartowali z policjantami z Oddziału Prewencji Policji w Katowicach.

Sportowe zmagania otworzył Komendant Wojewódzki Policji nadinsp. dr Krzysztof Justyński.

Zawodnicy z 32 jednostek Policji wraz z uczniami rywalizowali w 8 konkurencjach:

  • składaniu pistoletu maszynowego PM-98 Glauberyt oraz pistoletu Glock 17 i rzucaniu rzutkami do balonów,
  • jeździe hulajnogą po wytyczonej trasie pętli,
  • 400-metrowym torze przeszkód pokonywanym z pałką typu Tonfa, służącą za pałeczkę sztafetową w trakcie pokonywania toru,
  • transporcie manekina przy pomocy chwytów transportowych i umieszczeniu go w łodzi ratunkowej na basenie oraz przepłynięcie łodzią basenu,
  • ubieraniu sprzętu PZ na czas,
  • układaniu puzzli,
  • cięciu piłą ręczną pnia drzewa,
  • przerzucaniu piłki.

Uczniowie musieli wykazać się wysokim poziomem sprawności fizycznej, celnym okiem i znajomością sprzętu PZ. Igrzyskom Policyjnym towarzyszyła dobra zabawa i sportowy duch walki.

W klasyfikacji generalnej uczniowie III LO z funkcjonariuszami z OPP zajęli II miejsce ulegając jedynie przedstawicielom Komendy Powiatowej w Lublińcu.

W uroczystym zakończeniu igrzysk uczestniczył Komendant Wojewódzki Policji w Katowicach  nadinsp. dr Krzysztof Justyński wręczając zwycięskim drużynom puchary i dyplomy.

Gratulujemy !!!


MISTRZOSTWA  DĄBROWY  GÓRNICZEJ
W  TENISIE STOŁOWYM  DZIEWCZĄT  I CHŁOPCÓW

Reprezentacja naszej szkoły pod opieką nauczyciela wychowania fizycznego Violetty Ziółko uczestniczyła 26 września 2019 r. w Miejskich  Zawodach w Tenisie Stołowym dziewcząt i chłopców szkół ponadgimnazjalnych. W Mistrzostwach Dąbrowy Górniczej brało udział siedem dąbrowskich szkół.

Naszą szkołę reprezentowała drużyna dziewcząt w składzie:

  1. Aleksandra Lisiakiewicz        III a
  2. Natalia Wielińska                   III a
  3. Dominika Latos                      III b

Dziewczęta zajęły II miejsce w mieście i awansowały do rejonowych zawodów sportowych.  

Widać było ich zapał i wielkie serce, które włożyły w grę.

GRATULUJEMY!!!

Drużynę chłopców reprezentowali uczniowie:

  1. Władysław Molęda       I b
  2. Hubert Mróz                 III b

Zarówno dziewczęta jak i chłopcy dali z siebie wszystko, godnie reprezentując III LO.  Zobaczcie sami w galerii zdjęć.

Przed drużyną dziewcząt w czwartek 10.10.2019r Rejonowe Zawody w Tenisie Stołowym.

Trzymajcie kciuki !!!


Wojewódzkie Międzyszkolne Zawody Sprawnościowe Klas Mundurowych
 w ramach Wojewódzkich Obchodów Dnia Weterana

29 maja był dniem, w którym upamiętnialiśmy udział żołnierzy, funkcjonariuszy Policji, Straży Granicznej, Straży Pożarnej w misjach stabilizacyjnych i pokojowych.

W tym roku uroczyste obchody wojewódzkiego Dnia Weterana odbyły się w Czeladzi.

W jego ramach miały miejsce m. in. zawody sportowe weteranów, zawody sprawnościowe uczniów klas mundurowych, Msza św. w kościele św. Stanisława B.M. i uroczysta zbiórka w Galerii Elektrownia. Tam nastąpiło mianowanie na stopnie oficerskie, wręczenie nagród w konkursie plastycznym, a także rozdanie nagród dla uczestników rozgrywek piłkarskich weteranów oraz turnieju sprawnościowego klas mundurowych.

W uroczystości wzięły udział pododdziały Policji, Straży Pożarnej, Wojska Polskiego oraz Służby Więziennej.

Na terenie Galerii Elektrownia można było również zobaczyć wojskowy i strażacki sprzęt oraz wyposażenie.
Organizatorem Dnia Weterana Działań Poza Granicami Państwa była Wojskowa Komenda Uzupełnień w Będzinie, burmistrz miasta Czeladź, Fundacja Byłych Żołnierzy i Funkcjonariuszy Sił Specjalnych „SZTURMAN”, Wyższa Szkoła „HUMANITAS” z Sosnowca oraz Starostwo Powiatowe w Będzinie, Centrum Weterana Działań Poza Granicami Państwa, Wojskowe Centrum Edukacji Obywatelskiej oraz Kuratorium Oświaty w Katowicach.

Reprezentacja III LO pod opieką nauczyciela wychowania fizycznego p. Violetty Ziółko w składzie:

  1. Świercz Jan
  2. Łysak Krzysztof
  3. Janukowicz Olaf
  4. Majkiewicz Jakub
  5. Mendak Arkadiusz

zdobyła I miejsce

w Międzyszkolnym Konkursie Sprawnościowym Klas Mundurowych.

Konkurs składał się z dwóch części: testu wiedzy i konkurencji sprawnościowych, gdzie zawodnicy musieli wykazać się umiejętnościami z zakresu ratownictwa pola walki, strzelectwa sportowego oraz ogólnej sprawności fizycznej.

Jesteśmy dumni z waszego zwycięstwa!!!

 


WOJEWÓDZKIE  ZAWODY STRZELECKIE

„O SREBRNE MUSZKIETY 2019”

 Gratulacje dla reprezentacji dziewcząt i chłopców III LO.

W środę 22.05.2019r. 3-osobowe reprezentacje dziewcząt i chłopców III LO pod opieką nauczyciela wychowania fizycznego p. Violetty Ziółko uczestniczyły w 58 wojewódzkich zawodach strzeleckich „ O srebrne muszkiety 2019”. Zawody odbyły się w Bieruniu Nowym na strzelnicy sportowej K.S.S-LOK „Piast”.

Celem zawodów było doskonalenie umiejętności strzeleckich, popularyzacja strzelectwa sportowego wśród młodzieży oraz wyłonienie najlepszej reprezentacji województwa śląskiego na finał ogólnopolski.

W zawodach wzięło udział 8 szkół z Żywca, Bytomia, Jaworzna, Rybnika, Żor, Tarnowskich Gór, Bielska-Białej i Dąbrowy Górniczej.

Zawodnicy startowali w konkurencji:

Karabin sportowy, kaliber 5,6mm o zamkniętych przyrządach celowniczych, waga 5kg.

Strzelanie 40 strzałów w postawie leżącej, odległość strzelania 50m, tarcza – 154/112,4mm, strzały oceniane do 8 tarcz, łączny czas konkurencji 50 min.

W klasyfikacji drużynowej dziewczęta zajęły IV miejsce -wynik 946 pkt., a drużyna chłopców V miejsce z wynikiem 877 pkt.

Szczególne gratulacje dla Natalii Zygały uczennicy klasy policyjnej, która w klasyfikacji indywidualnej zajęła I miejsce z wynikiem 349 pkt.

 Wielkie brawa dla naszych drużyn!!!

 


V miejsce dla III LO w Konkursie

„I Ty możesz zostać ratownikiem!”

Nasi uczniowie w dniu 09.04.2019.r  sprawdzali swoje umiejętności z zakresu pierwszej pomocy w konkursie zorganizowanym przez Wyższą Szkołę Planowania Strategicznego  –  „ I Ty możesz zostać ratownikiem” pod opieką p. Violetty Ziółko.

Do  WSPS w Dąbrowie Górniczej udały się dwie drużyny ratownicze z III LO:

Drużyna 1. Szymon Orzechowski IIIa , Dawid Pałaszewski IIIa, Michał Szkutnik IIIa

Drużyna 2. Grzegorz Celesta IIIa, Dawid Czepielewicz IIIa, Agata Zarzycka IIIa

 Konkurs składał się z części teoretycznej i praktycznej, gdzie 26 startujących drużyn musiało wykazać się znajomością zagadnień:

– Postępowania z poszkodowanym nieprzytomnym

– Podstawowych  zabiegów resuscytacyjnych u osób dorosłych i u dzieci

– Postępowania w przypadku zadławienia, w czasie ataku padaczki, zatrucia, zakażenia, wstrząsu, oparzenia

– Zasad użycia defibrylatora AED

Nasi uczniowie zmagając się z różnorodnymi symulacjami wypadków i nieszczęśliwych zdarzeń poradzili sobie bardzo dobrze.

Drużyna 1 zajęła V miejsce zdobywając 147 punktów, a druga drużyna uplasowała się na jedenastym miejscu zdobywając 100 punktów.

Gratulujemy im osiągniętego sukcesu !!!


ZAWODY STRZELECKIE „O SREBRNE MUSZKIETY 2019”

 Uczniowie klas mundurowych startowali w środę 20.03.2019r. w zawodach strzeleckich „O Srebrne Muszkiety 2019” na strzelnicy LOK w Dąbrowie Górniczej pod opieką nauczyciela wychowania fizycznego Violetty Ziółko.

W rywalizacji wzięło udział 9 dąbrowskich szkół ponadgimnazjalnych.

Drużyna dziewcząt III LO w składzie:

  1. Natalia Zygała IIIa
  2. Klaudia Solarz IIIa
  3. Karolina Stachoń IIIa
  4. Magdalena Łuszczek Ia
  5. Daria Skrzypczak Ib

zajęła I miejsce w mieście.

 Dziewczęta zdobyły 248 pkt. pokonując rywalki z V LO i ZST.

 Drużyna chłopów III LO w składzie:

  1. Dawid Czepielewicz IIIa
  2. Mateusz Regulski IIIa
  3. Daniel Koniusz IIb
  4. Hubert Mróz IIb
  5. Gabriel Jędrzejczyk IIa

zajęła również I miejsce w mieście.

Chłopcy zdobyli 272 pkt. pokonując rywali z ZST i VLO.

 W klasyfikacji indywidualnej dziewcząt I miejsce zajęła nasza faworytka Natalia Zygała.

W klasyfikacji indywidualnej chłopców nasi uczniowie nie mieli sobie równych.

I miejsce wywalczył Dawid Czepielewicz

II miejsce Mateusz Regulski

III miejsce Daniel Koniusz

Wielkie gratulacje dla naszych drużyn.

Trzymajcie kciuki za ich start w zawodach rejonowych.


DĄBROWSKA SZKOLNA LIGA STRZELECKA

Uczniowie klas mundurowych III LO pod opieką nauczyciela wychowania fizycznego Violetty Ziółko biorą udział w zawodach strzeleckich w ramach Dąbrowskiej Szkolnej Ligi Strzeleckiej. Celem zawodów jest popularyzowanie strzelectwa sportowego oraz pokazanie młodzieży alternatywnej formy spędzania czasu wolnego.

Zawodnicy startują w kategorii indywidualnej oraz drużynowej dziewcząt i chłopców. Konkurencja to: karabinek sportowy pneumatyczny, postawa stojąc, 20 strzałów, po 5 do tarczy, odległość 10 m, czas 20 min.

Drużyna dziewcząt III LO w składzie:

  1. Natalia Zygała IIIa
  2. Klaudia Solarz IIIa
  3. Agata Zarzycka IIIa
  4. Karolina Stachoń IIIa
  5. Natalia Wielińska IIa

Drużyna chłopców III LO w składzie:

  1. Dawid Czepielewicz IIIa      
  2. Mateusz Regulski IIIa          
  3. Daniel Koniusz IIb                
  4. Kamil Buła IIb                    
  5. Gabriel Jędrzejczyk IIa     

Od września 2018 roku do kwietnia 2019 roku w 7 rundach strzeleckich na Strzelnicy LOK w Dąbrowie Górniczej drużyny ze szkół ponadgimnazjalnych walczą o miano najlepszych strzelców w mieście, promując zasady współzawodnictwa oraz zdrowej rywalizacji.

Cieszymy się z ich dotychczasowego sukcesu.

Po pierwszej i drugiej rundzie strzelania zarówno dziewczęta jak i chłopcy zajmowali II miejsce, a po trzeciej i czwartej rundzie wysunęli się na prowadzenie w klasyfikacji drużynowej.

W klasyfikacji indywidualnej dziewcząt nasza faworytka Natalia Zygała prowadzi w zawodach. W klasyfikacji indywidualnej chłopców Daniel Koniusz i Dawid Czepielewicz zajmują I i II miejsce.

Oby tak dalej.

Trzymamy kciuki!

Wielkie brawa dla naszych drużyn!!!


DODATKOWE ZAJĘCIA Z WYCHOWANIA FIZYCZNEGO

 STRZELECTWO SPORTOWE

Uczniowie klas mundurowych III LO walczą na dodatkowych zajęciach ze strzelania  z broni pneumatycznej o miano najlepszego strzelca w każdym miesiącu roku szkolnego 2018/2019.

Zajęcia prowadzi na terenie szkoły nauczyciel wychowania fizycznego Violetta Ziółko w każdą środę.

Konkurencja to: karabinek pneumatyczny, 8 strzałów do tarczy, postawa stojąc.

Najlepsza dziesiątka uczniów w strzelaniu we wrześniu 2018r.:

  1. Koniusz Daniel              111pkt.      II b
  2. Mazur Maksymilian     82pkt.       I b
  3. Filus Konrad                   71pkt.        I b
  4. Mróz Hubert                   66pkt.       II b
  5. Solarz Klaudia               65pkt.       III a
  6. Jędrzejczyk Gabriel     57pkt.        II a
  7. Komnata Paulina         49pkt.         I a
  8. Buła Kamil                      47pkt.         II b
  9. Podsiadło Krystian      42pkt.         I a
  10. Jerzowski Krzysztof    40pkt.        I a

Suma wyników ze strzelania w dniach 19.09.2018r. i 26.09.2018r.

 Najlepsza dziesiątka uczniów w strzelaniu w październiku 2018r.:

  1. Solarz Klaudia               318pkt.     III a
  2. Koniusz Daniel              312pkt.     II b
  3. Łuszczek Magdalena   239pkt.     I a
  4. Skrzypczak Daria         236pkt       I b
  5. Filus Konrad                  235pkt.      I b
  6. Wielińska Natalia        212pkt.      II a
  7. Hajduk Julia                  195pkt.      I b
  8. Sowa Artur                     190pkt.     II a
  9. Stachoń Karolina         175pkt.     III a
  10. Jędrzejczyk Gabriel     169pkt.    II a

 Suma wyników ze strzelania w dniach 03.10.2018r. ; 10.10.2018r.; 17.10.2018r.; 24.10.2018r.; 31.10.2018r.

 Najlepsza dziesiątka uczniów w strzelaniu w listopadzie 2018r.

  1. Solarz Klaudia              231pkt.     III a
  2. Skrzypczak Daria        211pkt.      I b
  3. Jędrzejczyk Gabriel   150pkt.     II a
  4. Łuszczek Magdalena 149pkt.      I a
  5. Filus Konrad                147pkt        I b
  6. Hajduk Julia                140pkt.      I a
  7. Patrzek Oskar             135pkt.       I b
  8. Ogonowski Paweł      131pkt.       I a
  9. Koniusz Daniel           117pkt.      II b
  10. Gołuch Nicole              115pkt.       I b

Suma wyników ze strzelania w dniach 07.11.2018r. ; 14.11.2018r.; 21.11.2018r.; 28.11.2018r.

Najlepsza dziesiątka uczniów w strzelaniu  w grudniu 2018r.:

  1. Solarz Klaudia               68pkt.        III a
  2. Łuszczek Magdalena   64pkt.           I a
  3. Jędrzejczyk Gabriel     61pkt.         II a
  4. Świercz Jan                     54pkt.         I b
  5. Hajduk Julia                   53pkt.         I b
  6. Konarski Gabriel          50pkt.         I a
  7. Filus Konrad                  47pkt.         I b
  8. Sowa Artur                     46pkt.        II a
  9. Stachoń Karolina         46pkt.       III a
  10. Ogonowski Paweł         46pkt.         I a

Wyniki ze strzelania w dniu 12.12.2018r.

Najlepsza dziesiątka uczniów w strzelaniu w I semestrze:

  1. Solarz Klaudia              682pkt.        III a
  2. Koniusz Daniel             540pkt.        II b
  3. Filus Konrad                 500pkt.          I b
  4. Skrzypczak Daria        475pkt.           I b
  5. Łuszczek Magdalena  452pkt.          I a
  6. Jędrzejczyk Gabriel    437pkt.        II a
  7. Hajduk Julia                  426pkt.         I a
  8. Ogonowski Paweł         375pkt.         I a
  9. Stachoń Karolina         354pkt.     III a
  10. Sowa Artur                     324pkt.       II a

GRATULACJE DLA NAJLEPSZYCH !

A dla wszystkich uczniów, biorących udział w zajęciach życzenia celnego oka w kolejnych strzelaniach.

 


MISTRZOSTWA  DĄBROWY  GÓRNICZEJ W  BADMINTONIE
DZIEWCZĄT  I CHŁOPCÓW

Reprezentacja naszej szkoły pod opieką nauczyciela wychowania fizycznego Violetty Ziółko uczestniczyła 15 października 2018 r. w Miejskich  Zawodach w Badmintonie dziewcząt i chłopców szkół ponadgimnazjalnych. W Mistrzostwach Dąbrowy Górniczej brało udział siedem dąbrowskich szkół.

Naszą szkołę reprezentowała drużyna dziewcząt w składzie:

  1. Klaudia Solarz                       III a
  2. Elżbieta Sołtysik                    III a
  3. Agata Zarzycka                     III a

Dziewczęta zajęły IV miejsce w mieście.  Widać było ich zapał i wielkie serce, które włożyły w grę. GRATULUJEMY !!!

Drużynę chłopców reprezentowali uczniowie:

  1. Kacper Szczodrowski           III a                         
  2. Pieczyrak Karol                    II b          

Po zaciętej walce chłopcy wywalczyli  również IV miejsce w mieście. GRATULUJEMY !!!

Zarówno dziewczęta jak i chłopcy dali z siebie wszystko, godnie reprezentując III LO.   Zobaczcie sami w galerii zdjęć.


Ćwiczenia z zakresu ratownictwa wodno-lodowego

Uczniowie klas mundurowych naszego liceum pod opieką nauczycieli wychowania fizycznego mieli okazję uczestniczyć 06 marca 2019 roku w ćwiczeniach z zakresu ratownictwa wodno-lodowego, które przeprowadzili funkcjonariusze Komendy Miejskiej Państwowej Straży Pożarnej w Dąbrowie Górniczej wspólnie z ratownikami WOPR-u korzystając z aury zimowej.

Ćwiczenia zorganizowano na zbiorniku wodnym „Pogoria III”, gdzie strażacy doskonalili się w zakresie bezpieczeństwa prowadzenia działań ratowniczych na obszarach zalodzonych. Ćwiczenia miały formę teoretyczną oraz praktyczną i obejmowały:

  • Zasady i techniki ewakuowania osób poszkodowanych z przerębla,
  • Zasady i techniki wykorzystywania sprzętu podczas działań na akwenach zalodzonych,
  • Wyposażenie ratownika lodowego,
  • Akcje ratownicze na lodzie przy użyciu sprzętu przygodnego oraz profesjonalnego.

To kolejne doświadczenie praktyczne w zakresie ratownictwa wodno-lodowego wzbogaciło wiedzę i umiejętności naszych uczniów w temacie: ewakuacji osoby ratowanej z przerębla i bezpieczne przetransportowanie jej poza strefę zagrożenia oraz poszerzyło wiedzę w kwestii przebywania na lodzie, poruszania się po lodzie o różnej grubości i samoratowania się.

Ratownicy przypomnieli również procedury postępowania z osobami przebywającymi w zimnej wodzie i stanie hipotermii.


AKCJA BICIA REKORDU W JEDNOCZESNYM PROWADZENIU

RESUSCYTACJI KRĄŻENIOWO – ODDECHOWEJ

         W poniedziałek 16 października 2018r. w samo południe, w całej Polsce bity był rekord w jednoczesnym udzielaniu pierwszej pomocy. Do akcji włączyli się również uczniowie III LO.

Tego dnia obchodzony jest Europejski Dzień Przywracania Czynności Serca. Z tej okazji od kilku lat, Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy w połowie października organizuje akcję bicia rekordu w jednoczesnym prowadzeniu resuscytacji krążeniowo – oddechowej. Wydarzenie ma na celu promowanie nauki udzielania pierwszej pomocy.

W Dąbrowie Górniczej akcja odbyła się w hali Widowiskowo – Sportowej „Centrum”, gdzie od godz.12.00 do 12.30 bity był ten rekord. Nasi uczniowie klas mundurowych dzielnie pomagali ratownikom medycznym w przeprowadzeniu tej akcji, jak również sami uczestniczyli w biciu rekordu. Przy 30 fantomach grupa ok. 20 uczniów wykonywała masaż serca przez 30 minut zmieniając się po dwóch cyklach (30 uciśnięć – dwa wdechy). Dla niektórych maluchów było to olbrzymie wyzwanie, a każdy z nich sprostał zadaniu.

        W godzinach od 13.00 do 14.30 odbywały się pokazy służb ratowniczych – Straży Pożarnej, Policji i Ratowników medycznych.

        Specjaliści opowiadali jak należy postępować przy omdleniach, zadławieniach, zatruciach tlenkiem węgla, jak tamować krwotok, jakie działania podjąć przy wypadku, jak udrożnić drogi oddechowe, jak zachować się w przy wypadku samochodowym.

       W czasie wydarzenia można było bezpłatnie zmierzyć poziom cukru i uzyskać informacje na temat cukrzycy, o co zadbali członkowie Polskiego Stowarzyszenia Diabetyków.

        Galeria zdjęć z wydarzenia:


REJONOWE ZAWODY

W TENISIE STOŁOWYM DZIEWCZĄT  I CHŁOPCÓW

Reprezentacja dziewcząt i chłopców naszej szkoły po wywalczonym awansie do zawodów rejonowych zmierzyła się z zawodnikami z Będzina i Czeladzi.

Klaudia Solarz i Natalia Wielińska dzielnie walczyły o trzecie miejsce, ale ostatecznie uplasowały się na IV miejscu w rejonie.  

Widać było ich zapał i wielkie serce, które włożyły w grę. GRATULUJEMY!!!

Kacper Szczodrowski i Karol Pieczyrak w walce o I miejsce ulegli reprezentacji TZN –u. Drugie miejsce w rejonie dla naszej reprezentacji to też duże wyróżnienie. GRATULUJEMY !!!

Zarówno dziewczęta jak i chłopcy dali z siebie wszystko, godnie reprezentując III LO. Zobaczcie sami w galerii zdjęć.


MISTRZOSTWA  DĄBROWY  GÓRNICZEJ

W  TENISIE STOŁOWYM  DZIEWCZĄT  I CHŁOPCÓW

Reprezentacja naszej szkoły pod opieką nauczyciela wychowania fizycznego Violetty Ziółko uczestniczyła 10 października 2018 r. w Miejskich  Zawodach w Tenisie Stołowym dziewcząt i chłopców szkół ponadgimnazjalnych. W Mistrzostwach Dąbrowy Górniczej brało udział siedem dąbrowskich szkół.

Naszą szkołę reprezentowała drużyna dziewcząt w składzie:

  1. Klaudia Solarz                       III a
  2. Natalia Wielińska                  II a
  3. Dominika Latos                     II b

Dziewczęta zajęły III miejsce w mieście i awansowały do rejonowych zawodów sportowych.  

Widać było ich zapał i wielkie serce, które włożyły w grę. GRATULUJEMY!!!

Drużynę chłopców reprezentowali uczniowie:

  1. Kacper Szczodrowski        III a
  2. Hubert Mróz                         II b
  3. Pieczyrak Karol                   II b
  4. Zdrodowski Jakub              I a

Po zaciętej walce chłopcy wywalczyli  III miejsce w mieście i tym samym awansowali również do rejonowych zawodów sportowych. GRATULUJEMY !!!

Zarówno dziewczęta jak i chłopcy dali z siebie wszystko, godnie reprezentując III LO.  Zobaczcie sami w galerii zdjęć.

Przed nami już w piątek 12.10.2018r Rejonowe Zawody w Tenisie Stołowym.

Trzymajcie kciuki !!!


ZAWODY STRZELECKIE

Na zawodach „O Srebrne Muszkiety” drużyna chłopców wywalczyła I miejsce w Dąbrowie Górniczej. A zatem jedziemy na rejony.
Szkołę reprezentowali:Mróz Hubert, Koniusz Daniel, Posłuszny Michał, Regulski Mateusz. Czepielewicz Dawid.
Odrobinę zabrakło dziewczętom, ale NATALKA ZYGAŁA w klasyfikacji indywidualnej zajęła I miejsce.
Agata Zarzycka, Elżbieta Sołtysik, Klaudia Solarz i Natalia Wielińska uzupełniały drużynę żeńską.

GRATULUJEMY wszystkim uczestnikom zawodów.

 


GRYPA KRZYŻUJE PLANY ….

Z przykrością informujemy społeczność szkolną, iż z przyczyn zdrowotnych nasz czołowy zawodnik, lider reprezentacji szkolnej w tenisie stołowym Kacper Szczodrowski nie mógł uczestniczyć w rejonowych zawodach w tenisie stołowym.

W związku z powyższym nasza drużyna nie powtórzyła ubiegłorocznego sukcesu.

Kacprowi życzymy szybkiego powrotu do zdrowia.

Za rok spróbujemy ponownie znaleźć się w gronie najlepszych i powalczyć o wysokie lokaty na zawodach wojewódzkich


DODATKOWE ZAJĘCIA Z WYCHOWANIA FIZYCZNEGO

 STRZELECTWO SPORTOWE

Uczniowie klas mundurowych III LO walczą na dodatkowych zajęciach ze strzelania   z broni pneumatycznej o miano najlepszego strzelca w każdym miesiącu roku szkolnego 2017/2018.

Zajęcia prowadzi na terenie szkoły nauczyciel wychowania fizycznego Violetta Ziółko   w każdy czwartek.

Najlepszymi strzelcami w październiku 2017r. zostali:

  1. Michał Posłuszny II a       110 pkt.
  2. Daniel Koniusz I b       110 pkt.
  3. Daniel Kołodziej I b       101 pkt.
  4. Kamila Grabiszewska II a         90 pkt.
  5. Karolina Stachoń II a          84 pkt.
  6. Elżbieta Sołtysik II a         84 pkt.
  7. Bożena Ślęzak I b          83 pkt.
  8. Piotr Wiktorowski I b          89 pkt.
  9. Katarzyna Sutor II a          72 pkt.
  10. Klaudia Solarz II a          64 pkt.

Wyniki z dnia 19.10.2017r. i  26.10.2017r.

Najlepszej dziesiątce gratulujemy uzyskanych wyników!!!

Najlepszymi strzelcami w listopadzie 2017r. zostali:

  1. Patryk Rosik II a        104 pkt.
  2. Agata Zarzycka II a          73 pkt.
  3. Michał Warwas   I b          59 pkt.
  4. Daniel Koniusz I b           59 pkt.
  5. Julia Szotek II a          51 pkt.
  6. Piotr Stefański I b          50 pkt.
  7. Elżbieta Sołtysik II a          50 pkt.
  8. Dawid Czepielewicz II a           46 pkt.
  9. Hubert Mróz I b           43 pkt.
  10. Michał Szkutnik II a           42 pkt.

Wyniki z dnia 09.11.2017r. i  16.11.2017r.

Najlepszej dziesiątce gratulujemy uzyskanych wyników!!!

Najlepszymi strzelcami w grudniu 2017r. zostali:

  1. Daniel Koniusz   I b            61 pkt.
  2. Mateusz Regulski II a            58 pkt.
  3. Maciej Stefaniak I b           50 pkt.
  4. Piotr Stefański      I b       50 pkt.
  5. Piotr Wiktorowski I b            48 pkt.
  6. Michał Warwas I b            47 pkt.
  7. Sebastian Wawrzak I b            45 pkt.
  8. Klaudia Solarz II a            44 pkt.
  9. Daniel K ołodziej I b            44 pkt.
  10. Daniel Bodzioch II a            43 pkt.

Wyniki z dnia 14.12.2017r.

Najlepszej dziesiątce gratulujemy uzyskanych wyników!!!

 

Najlepszymi strzelcami w I semestrze 2017/2018 roku zostali:

  1. Daniel Koniusz     I b                   230 pkt.
  2. Daniel Kołodziej I b                   184 pkt.
  3. Piotr Wiktorowski I b                    170 pkt.
  4. Karolina Stachoń II a                   156 pkt.
  5. Piotr Stefański I b                  151 pkt.
  6. Patryk Rosik II a                  150 pkt.
  7. Agata Zarzycka II a                  148 pkt.
  8. Klaudia Solarz II a                  136 pkt.
  9. Elżbieta Sołtysik II a                  134 pkt.
  10. Dawid Czepielewicz II a                  129 pkt.

 Gratulujemy wszystkim kadetom uzyskanych wyników w pierwszym semestrze i zachęcamy do rywalizacji w drugim semestrze 2017/2018 roku

 

RYWALIZACJA W  II  SEMESTRZE ROZPOCZĘTA

 Najlepszymi strzelcami w styczniu 2018r. zostali:

  1. Dawid Czepielewicz II a        187 pkt.
  2. Daniel Koniusz I b         161 pkt.
  3. Gabriel Jędrzejczyk I a         127 pkt.
  4. Karolina Stachoń II a        124 pkt.
  5. Daniel Bodzioch II a        117 pkt.
  6. Mateusz Regulski II a        113 pkt.
  7. Jakub Bakowski I b           94 pkt.
  8. Olaf Janukowicz I b           91 pkt.
  9. Klaudia Solarz II a          90 pkt.
  10. Natalia Wielińska I a           88 pkt.

Wyniki z dnia 04.01.2018r. ;  11.01.2018r. i 18.01.2018r.

Najlepszej dziesiątce gratulujemy uzyskanych wyników!!!


MISTRZOSTWA  DĄBROWY  GÓRNICZEJ

W  TENISIE STOŁOWYM  DZIEWCZĄT  I CHŁOPCÓW

Reprezentacja naszej szkoły pod opieką nauczyciela wychowania fizycznego Violetty Ziółko uczestniczyła 11 października 2017 r. w Miejskich Indywidualnych Zawodach w Tenisie Stołowym dziewcząt i chłopców szkół ponadgimnazjalnych. W Mistrzostwach Dąbrowy Górniczej brało udział osiem dąbrowskich szkół.

Naszą szkołę reprezentowała drużyna dziewcząt w składzie:

  1. Klaudia Solarz                       II a
  2. Natalia Wielińska                 I a
  3. Dominika Latos                     I b

Naszym dziewczętom nie poszło, aż tak dobrze jak chłopcom bo zajęły dopiero IV miejsce w mieście, ale widać było ich zapał i wielkie serce, które włożyły w grę.

Drużynę chłopców reprezentowali uczniowie:

  1. Kacper Szczodrowski           II a
  2. Hubert Mróz                            I b
  3. Sebastian Wawrzak               I b

Po zaciętej walce chłopcy zdobyli  I miejsce w mieście.

   Zarówno dziewczęta jak i chłopcy dali z siebie wszystko i godnie reprezentowali naszą szkołę. Zobaczcie sami w galerii zdjęć.

  Składamy naszej drużynie dziewcząt i chłopców serdeczne gratulacje oraz życzymy kolejnych sukcesów w tej dziedzinie sportowej.

Przed nami Rejonowe Zawody w Tenisie Stołowym w kategorii chłopców już w środę 18 października 2017r.  

Trzymajcie kciuki !!!